Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

fudbaleri fin

28.05.2020

По дезинфекцијата на просториите, теренот и справите за тренинзи под посебни услови како и вчерашното излегување на тимот на ФК „Борец“ на градскиот стадион „Зоран Паунов“ денеска во организација на СФМ и Аџибадем Систина спроведено е и тестирањето на фудбалерите на Ковид 19.

„Мобилна екипа од Аџибадем Систина беше во посета на Фк Академија Пандев и Фк Борец и направени се тестови на сите играчи,стручните штабови и луѓето кои што работат во овие клубови,“ објави на својата фејсбук страница Синдикатот на фудбалери на Македонија.

Сега ќе се чекаат резултатите од тестирањето кое нема да биде единствено туку ќе се повторува и во текот на продолжувањето на фудбалското првенство во првата лига за што ФФМ веќе донесе одлука и се очекува да започне во месец јуни, годинава./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново