Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во Грција , цените на патарина на автопати се зголемија на неколку места во делови од Коринтос-Трикл-Каламата и Атина-Пелопонез. Цените се зголемуваат од 5 центи до 30 центи – во зависност од категоријата и оддалеченоста патува, објави БНР.

За автомобили со 5 евро центи цената на делот Атина – Ламија се зголемува. Ако патувате од Солун до Ламија, ќе плаќате повеќе од 35 центи. На 20 евроценти поскапо е патувањето од Атина до Лариса.

За повеќето делови, цените останаа непроменети , како што имаше благ пораст во последните месеци од минатата година.

Честите патници ги избираат обичните патишта, но понекогаш цената на бензинот е повеќе од цената напатарината. Исто така, постои можност да се купат претплатнички картички со кои цената на патарините се пониски.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.