Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

lidl fin

До крајот на оваа година Лидл ќе ги отвори своите први продавници во Србија, рече генералниот директор на Лидл Србија, Томислав Шапина.

„Сакаме да бидеме долгорочен партнер на Србија, тука сме да останеме и заедно да се развиваме“, рече Шапина на отворањето на логистичкиот центар во Нова Пазова.

Лидл ќе биде првиот дисокнт во Србија кој ќе ја унапреди малопродажбата во Србија.

„Сакаме низ нашите брендови да понудиме единствено искуство во купувањето, свежи и квалитетни производи и најдобар однос на квалитетот и цената“, додава тој.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.