Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

atina fin

Европските кредитори ја одобрија понатамошната транша од 1 милијарда евра финансиска помош за Грција , објави Дојче Веле.
Износот е за исплата на граѓаните на Грција.

Претходно, грчкиот Парламент усвои нови реформи поврзани со данок на земја, приватизација и енергетскиот сектор.

Доверителите одлучија да обезбедат дополнителни средства во Грција по завршувањето на третиот финансиски пакет за повторно да му дадат целосен пристап до финансиските пазари на земјата.

Грција добива финансиска помош од ЕУ и ММФ од 2010 година. Третиот пакет од 86 милијарди евра беше одобрен во 2015 година.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.