Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

amazon fin

Американската компанија Amazon.com. Inc се покажа како најскапа приватна компанија во светот на затворањето на њујоршката берза во понеделник, на 7 јануари, објавија новинските агенции.

Тоа го надмина Мајкрософт во нејзината пазарна капитализација од 796,8 милијарди долари (696 милијарди евра). Нејзините акции се зголемија за 3,4%.

Трета е Google Holding Holding – Alphabet Inc.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново