Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Тројцата европратеници Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едуард Кукан по вчерашните средби со претставници на четирите партии потписнички на договорот од Пржино, ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА најавија дека на денешната прес конференција ќе ги кажат нивните оценки за спроведувањето на овој договор.

Тројцата европратеници денеска треба да имаат средба во ДИК, а исто така треба да се сретнат и со специјалната обвинителка Катица Јанева.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново