Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

termometar fin

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер, претежно од северен правец.

Според УХМР, максималната дневна температура ќе се движи меѓу 25 и 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје слично време. Утринската ќе изнесува 17, а максималната дневна 34 степени Целзиусови.

Во наредните денови ќе за задржи слично време и висок индекс на УВ зрачење. Минималната температура во вторник ќе биде во интервалот од 12 до 20 степени, а максималната од 30 до 37 степени. Во среда утринската температура ќе се движи меѓу 13 и 21 степени, а максималната од 31 до 38 степени. Двата дена индексот на УВ ќе изнесува 9.

Во четврток времето ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец и мал пад на температурата. Попладне во источните делови ќе има услови за појава на локална нестабилност. Минималната темепратура ќе биде во интервал од 13 до 22 степени, а максималната од 29 до 36 степени Целзиусови. УВ индексот ќе биде 8.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.