Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zgradaEU fin

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе се состанат во Луксембург на седница на Советот за надворешни работи на ЕУ.

На дневен ред ќе се најде актуелната состојба во меѓународните односи, вклучувајќи ги и резултатите од 73-тото Генерално собрание на ОН.

Министрите ќе разговараат за референдумот, кој неодамна се одржа во Македонија, како и за изборите во Босна и Херцеговина, кои се одржаа на 7-ми октомври.

На дневен ред ќе бидат и миграцијата и ситуацијата во Либија.

Руски медиуми, повикувајќи се на шефот на Комитетот за надворешни работи на Советот на Руската Федерација, Константин Косачев, јавија дека денеска министрите официјално ќе ги одобрат новите санкции кон Русија за наводно користење хемиско оружје.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.