Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pendarovskisredbi fin

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе го посети Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата, каде има средби со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, началникот на Генералштабот, генералот Васко Ѓурчиновски, генералите во Армијата и високите раководни лица во Министерството.

Како што соопшти Министерството за одбрана, Пендаровски ќе ја посети и НАТО – Канцеларијата за врски и Канцеларијата за одбранбена соработка на САД.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.