Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dozd fin

Времето во земјава ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степени, а дневната температура од 20 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачнои со локален дожд. Утринската температура ќе достигне до 15, а дневната температура до 27 степени.

Од петок под влијание на топла воздушна маса од југ следува период на претежно сончево и потопло време со значителен пораст на температурите.

Локално во попладневните часови ќе има пороен дожд проследен со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.