Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija finПри пасошка контрола, вчера во 11:50 часот на граничниот премин „Аеродром Скопје“ било констатирано дека лицето А.Г. (49) од Холандија се наоѓа на листата со мерка „Апси“ по барање на Интерпол.

Oд МВР информираат дека лицето било лишено од слобода и предадено во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.