Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

crkvaSrbci fin

Извршена е тешка кражба во црквата Св. „Арангел” во битолското село Долно Српци – соопшти денеска СВР Битола.
Според првичните информации од црквата одземени се пари и вредни предмети, а кражбата се случила ноќта меѓу 31 август и 1 септември.

„По пријавата на кражбата во СВР-Битола, нашите екипи извршија увид и констатираа дека одземени се пари и црковни предмети. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот“, истакна Сања Стаматова, портпаролка на СВР-Битола.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново