Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policijakaznizamaski fin

26.10.2020

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 697 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново