Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Банско осамна утрово под полициска опсада, а причината е акција на полиција во потрага по крадени автомобили од банда која работи меѓу Софија и Банско.

Криминалната банда краде автомобили само од една марка, а нејзините членови се од Пловдив.

Дел од откриените шест возила се пронајдени во „Мавриковата куќа за гости“, а два од луксузните автомобили се правени по нарачка.

Полициската акција е преземена откако во последните денови се водат за исчезнати џипови на гости на туристичкиот град.

Сопственикот на куќата каде се пронајдени автомобилите е уапсен. Конфискувани се Ауди, Мерцедес, БМВ, Фолкваген Туарег и 2 џипови. Внатре во гаражата биле пронајдени сите потребни машини за сечење на автомобилите.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.