Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Нападната е станицата “Мелбек” во близина на Европската комисија.

Две нови експлозиии ја потресоа станицата “Мелбек” на метрото во Брисел.

Главниот град на Белгија е во војна со тероризмот. Едната експлозија се случила до зградите на Европската комисија, на плоштадот “Шуман“, втората – во близина на предградието Моленбек каде беше уапсен терористот Салах Абдеслам.

Чад излегува од станици на метрото, соопштија очевидци.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.