Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

motorenzmej fin

Во близина на аеродромот „Биково“ кај Суботица, во соседна Србија, загина Срџан Џоганович (39) од Бајце, кај Бачка Топола, при пад на летало „Змеј’ во блиска нива, јави pink.rs

Несреќата се случила околу 6.45 часот, под неразјаснети околности. Џоганович загинал на лице место.

Се води истрага за утврдување на причините за падот на леталото.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

PITIJADAVELES1

Најново