Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zemjotres fin

07.09.2020
Силен земјотрес, со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала, денеска го погоди источниот дел на јапонскиот остров Хоншу, а засега нема предупредување за цунами, соопшти јапонската Агенција за метеорологија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на округот Ибараки, што се граничи со Токио, на длабочина од 20 километри во океанот, пренесува Tасс.

Засега нема податоци за можни штети, но земјотресот го почувствувале жителите на неколку области – Токио, Чиба, Ибараки, Миаџија и Фокушима.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново