Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За прв пат гласините за тоа дека војвотката е во блажена состојба се појавија кога таа ја откажа посетата на лондонски детски центар. Малку потоа медиумите разбраа дека Кејт е во болница, но никој не ја знаеше вистинската причина за тоа.

И на крајот на краиштата кралското семејство ја објави радосната вест: Кејт очекува трето дете! Обожавателите на Кејт и Вилијам беа одушевени од веста. За жал, радоста беше нарушена со тажно известување: здравствената состојба на војвотката не е најдобра. За време на претходните нејзини бремености таа страдаше од силна токсикоза, но овој пат ситуацијата стана толку сериозна, а со таква состојба се соочуваат само 1% од идните мајки.

Нејзините фанови веднаш почнаа да пресметуваат кога ќе се роди шармантното момче. Тие дури се обиделе да го погодат здолништето на детето. Војвотката само го подгреа интересот за неа, појавувајќи се еднаш во розева, а потоа во сина боја.

Важниот настан во семејството на Кејт и Вилијам се чини дека е среќен. Дури скандалозниот чичко на војвотката беше пресреќен: “Ова, без сомнение, е најдобрата вест на годината. Неа многу добро и оди да биде мајка. Интересно е дали таа ќе се запре само на три деца? Искрено, не мислам “.

Но, луѓето блиски до кралското семејство знаат дека во плановите на двојката беше трето дете. Што се промени?
Кога ги гледате Кејт и Вилијам, тие изгледаат како најубав пар на светот. Но, како и во секое семејство, имаат проблеми.

Во март оваа година принцот отпатувал со пријателите.
Не само што бил откриен во ноќен клуб, туку бил забележан и како отворено флертува со другите дами. Постојат гласини дека војвотката не разговарала со нејзиниот сопруг неколку дена.

Неименуван извор вели: “Кејт сериозно мислеше дека забавите и сомнителните пријатели Вилијам ги остави далеку зад себе. Таа смета оваа ситуација е доста понижувачка и таа била бесна на мажот, иако за разделба ниту збор не може да стане”
Потоа двојката повторно се појави пред јавноста како ништо да не се случило: сопружниците мило се насмевнувале еден на друг и изгледале многу среќни.

Подоцна, имаше информации дека на Кејт и требало детето за да го задржи нејзиниот сопруг блиску до неа.
Постои уште една популарна верзија, зошто Кејт повторно сакаше да стане мајка. Се вели дека на овој начин сака да го продолжи својот одмор.

Покрај тоа, извори тврдат дека Вилијам е многу задоволен од состојбата на неговото семејство, но Кејт, која израснала во големо семејство, сонува за трето дете.

Исто така, неодамна, медиумите пишуваа дека можната идна сопруга на Принцот Хари малку е љубоморна.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново