Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Над 7.000 лица во костими на Дедо Мраз вчера учествуваа во трка низ центарот на Мадрид, организрана за собирање пари за лекување на болните од рак.

Трката во должина од пет километри беше одржана долж познатата мадридска авенија „Пасео де ла Кастељана“.

Во трката уествуваа и голем број деца, кои беа облечени во зелени костими и со капи на џуџиња на главите.

Организаторот на манифестацијата соопшти дека ова е најголема трка на Дедо Мразовци организирана досега во светот. Средствата прибрани од упалтите на учесниците на трката ќе бидат донирани на организацијата „Фундасион Интеос“, која се занимава со грижа и нега на болните од рак.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.