Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

karpati1 fin

Снег во романските Карпати ! И покрај сезоната, снегот паѓа во планините. Температурите паднаа на минус девет степени.

Минус два степени се означени во Тарко (југозападниот крај на планината) и минус еден степен на планината Ому, пренесуваат локалните медиуми.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново