Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

amazon fin

За „Prime Day” американската платформа за онлајн тргување Амазон заработила 2 милијарди долари.

100 милиони производи се купени ширум светот, пренесува b92.

Тоа доведе до зголемување на цената на акциите за 0.5%, и тие на Волстрит се тргуваа за 1.858,88.

Најмногу се продавале телевизори, далечински управувачи и паметни звучници.

„Prime Day” оваа година почна на 16 јули и траеше 36 часа.

Амазон досега во САД продала над милион паметни уреди.

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.