Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

anketa fin

Утре да се одржуваат избори во Србија, релативен победник би бил Јосип Броз Тито. Така барем сугерира анкетата на српски „Неделник“.

Да може утре да гласате на избори, за кого од понудените кандидати би гласале?, гласи прашањето, а испитаниците бираа меѓу Јосип Броз Тито, Слободан Милошевиќ, Зоран Ѓинѓиќ, Војислав Коштуница, Борис Тадиќ, Александар Вучиќ…

Се работи за луѓе што управувале со Србија во последните сто години.

Испитувањето е спроведено на 802 испитаници кон крајот на јуни годинава.

tito fin

Така Тито, во Србија би одвоил 24,6 отсто од гласовите. Вуќиќ – 23,5, Ѓинѓиќ – 10,7, Слободан Милошевич, виновникот за крвавите војни на поранешна Југославија, 7,4 осто.

Претседателот на радикалите по Првата светска војна , Никола Шешич би имал 4,4 отсто, Борис Тадиќ 2,1 отсто, а Коштуница 0,7.

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.