Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

akterka fin

Британскиот моден фотограф и режисер, Ранквин, ја сними новата кампања на Ролс-Ројс, претворајќи ја во вид на игра на тронови.

Кампањата “Пренапишани правила” ја вклучува актерката Гвендолин Кристи и беше создадена во чест на осмата генерација на Фантом моделот.

Актерката номинирана за наградата “Еми”, која ја игра лејди Брајан Тартс во “Игра на Тронови”, претставува и покажува зошто автомобилот е симбол на навистина извонреден луксуз и успех.

“Ролс-Ројс е најдобриот британски бренд. Број еден. Пред осум години, ја имав чест да го возам Фантом додека работев на Духот на екстази. Тоа беше најголемо задоволство при возењето кое некогаш сум го искусила во мојот живот. Всушност, се чувствував како бунтовник и дел од оваа иконична приказна. Сфатив дека Ролс-Ројс е најдобриот бренд со причина “, вели Ранкин.

“Во мојот филм со Гвен сакав да го претставам ова уникатно чувство, сакав сите да знаат колку е одличен Rolls-Royce и зошто Фантом е икона. Секој мора да го проба “ , продолжува тој.

Актерите самите ја презентираат актерката во различни ситуации, како подготовка за сурфање (се разбира, сурфањето е со Ролс-Ројс) и колку е забавно да се мие колата, дури и ако сте под висока струја.

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.