Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Победникот на Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал заздравува во болница по извршената трансплантација на срцето, пренесува Би-Би-Си.

Докторите изјавиле дека операцијата поминала успешно.

Хирурзите во болницата Санта Круз во Лисабон велат дека 27 годишниот пејач се чувствува добро.

Португалскиот пејач кој го освои музичкото натпреварување со песната „Amar Pelos Dios“ (Љубов за нас двајца), долго боледуваше од срцето.

- Операцијата помина успешно - изјавил хирургот Мигуел Абекасис за португалските медиуми.

Заздравувањето ќе трае долго и доколку сè помине како што треба тој ќе има нормален живот.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.