Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Човекот што го предвиде она што никој не го очекуваше – победата на Доналд Трамп на американските претседателски избори, како и тоа дека Британците на референдумот ќе гласаат за брегзит, ги открил своите нови предвидувања за 2018 година.

Терористички напади и револуција

Познатиот британски јасновидец Крег Хамилтон-Паркер тврди дека ќе се случи терористички напад на автопатот во Англија, ќе избие револуција во Северна Кореја која ќе го собори суровиот режим на Ким Џонг-ун, како и напад со дронови што ќе испуштаат хемиско оружје на европските градови, пишува „Индепендент“.

„2018 година ќе биде година на политички немири и природни катастрофи предизвикани од драматичното и непредвидливо време“, напишал Хамилтон- Паркер на својот блог.

Освен лошите вести, Хамилтон-Паркер предвидува и една убава вест, а тоа е дека британскиот принц Хари ќе ја запроси својата девојка, актерката Меган Маркл.

Овој Британец роден во Саутхемптон досега погодил низа терористички напади, меѓународната економска криза, како и тоа дека британската премиерка Тереза Меј ќе успее да се задржи на власт. Што се однесува до Соединетите Американски Држави, предвидел и дека Хилари Клинтон ќе замине од политиката во 2017 година, како и дека американски воен брод ќе биде потопен.
Во Европа, вели Хамилтон-Паркер, ќе дојде до сè поголеми културолошки разлики, а најлошо ќе биде во Германија и во Франција, како и дека ќе дојде до расни нереди и рации.

Природни катастрофи

Но, Хамилтон-Паркер тврди дека идната година ќе биде најлоша по прашањето на природните катастрофи и дека тоа било неговото прво предвидување за 2018 година.

„Природата ми е на врвот на листата, бидејќи претчувствувам дека во 2018 година ќе доживееме многу непредвидливи потреси, вулкански ерупции и чудно време.“

„Веќе неколку години зборувам дека ова можеме да го очекуваме – не само поради глобалното загревање, туку и поради интензивираната сончева активност. Веќе видовме ужасни урагани, но претчувствувам дека најлошото штотуку доаѓа.“

Хамилтон-Паркер вели дека ќе дојде до ерупција на Везув во Италија и дека Наполи ќе биде евакуиран, како и дека ќе биде интензивирана сеизмолошката активност – дури и на подрачјата што илјадници години биле без потрес, а сериозен земјотрес ќе го потресе и Нов Зеланд.

Силен ураган ќе ги уништи Карибите, пожари ќе избијат во Калифорнија и Австралија, а Кина и Индија ќе ги потопат поплави. Покрај сè, по јужните мориња ќе биде невозможно да се плови поради пукање на ледениот брег на Арктикот.

Духовен раст на човештвото

Сепак, Хамилтон-Паркер заклучува дека нема сосема да „пропаднеме“ и предвидува духовен раст на човештвото. Човештвото ќе доживее повисоко ниво на свеста.

„Многу пророштва се мошне мрачни, но чувствувам дека во исто време ќе се случи голем духовен раст, кој ќе го поведе светот во почетокот на златната доба“.

- Конфликтот и неволјите покрај природните катастрофи ќе ги обединат луѓето и ќе им ја запалат желбата за барањето на вистинските цели на човечкиот живот – заклучува Хамилтон-Паркер.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.