Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Несекојдневните временски (не)прилики донесоа уште еден феномен – во најтоплиот дел од планетата, пустината Сахара, падна снег, пренесе Ројтерс.

Снегот падна на подрачјето на Аин Сефра, кое се наоѓа на северот на Алжир во неделата.

Не побеле целата пустина, но од снимките се гледаат траги од снег, а некои песочни дини се прекриени со снежна покривка.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.