Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Принцезата Шарлот, ќерката на британскиот принц Вилијам и Кејт Мидлтон, почна да оди во градинка.

На нејзиниот прв ден, 2-годишното девојче беше претставено со официјална фотографија дистрибуирана од палатата Кенсингтон.

На фотографиите, Шарлот носи црвен палто и чевли во иста боја, а таа уште носи розово шалче и мал ранец.

Британските медиуми коментираат дека таа изгледала самоуверена и насмеана, за разлика од нејзиниот 4-годишен брат принцот Џорџ, кој на својот прв училишен ден бил доста загрижен.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.