Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во Лапонија, Финска отворен е хотел кој е потполно изграден од мраз, а посветен е на тематиката „Игра на тронови“ Сместен е во населбата Китила, која се наоѓа 200 километри над Арктичкиот круг на 90 минути возење од Хелсинки.

Се сосотои од 24 соби, а од нив 10 се апартмани наменети на гостите кои ќе одлучат тука да преспијат.

Хотелот е дизајниран од професионални скулптори од целиот свет, а во секоја соба се наоѓа скулптура од мраз од некој од ликовит на ТВ серијата, настаната врз основа на книгата на Џорџ Мартин „Песна на огнот и мразот“.

Температурите изнесуваат околу 5 степени под нулата, па за гостите се обезбедени топли вреќи за спиење. Веруваме дека љубителите на серијата нема да имаат храброст да му одолеат на хотелот.

Тука погледнете како изгледа хотелот

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.