Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Војвотката на Кембриџ Кејт Мидлтон ја поддржи иницијативата на The Commonwealth Fashion Exchange, која обединува 52 земји од Комонвелтот, меѓу кои Велика Британија и нејзините поранешни колонии – Австралија, Индија, Јужна Африка, Сингапур, Малезија и Пакистан.

Проектот им понуди на 31 дизајнер и 26 мајстори од различни земји да се приклучат кон соработката и да создадат тоалета од рециклирани и биоразградливи материјали, пишува Elle.

Идејата за проектот му припаѓа на Либија Фарт, сопруга на актерот Колин Фарт. За соработката со Кејт Мидлтон таа вели: “Поголем дел од населението на Комонвелтот е на помалку од 30 години, па мора да се најде врската преку која можеме да си комуницираме”.

Резултатот ќе биде изложен во Бакингемската палата на 19 февруари – денот е закажан за Лондонската модна недела. Велика Британија ќе бидат претставена од страна на соработниците на Стела Макартни и Бурбери.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.