Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во авенијата на шеикот Зајед во Дубаи отворен е хотелот „Гевора“, највисокиот хотел на светот.

Хотелот „Гевора“ висок е 356 метри и само еден метар е повисок од синџирот хотели „Мериот“, кој до сега го држеше рекордот.

Новиот хотел е кула со златна боја. На гостите им нуди 528 соби кои се распоредени на 75 ката.

Од утре пристигнуваат првите госи во највисокиот хотел на светот, кој меѓу другото, има четири ресторани, базени на отворено, луксузен спа центар на 71 кат и центар за здравје.

Во Дубаи се наоѓа и „Бурж Калифа“, највисоката кула на свеотт. Властите почнаа со изградба на нова највисока кула, чија висина поради конкуренцијата се држи во тајност.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.