Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Двегодишно дете се качило на прозорецот и за малку ќе паднеше од втор кат – вистинска драма се случуваше во турски Инстанбул.

За среќа, соседите го забележале детето како виси на прозорецот, очигледно не можејќи да се врати назад во собата, па веднаш тргнале во акција да го спасат.

Најпрвин тие се обидоа да ги повикаат родителите за да го повлечат од внатре, меѓутоа набрзо се досетија да земат ќебе и да го рашират под прозорецот.

Исплашеното дете се обидуваше да се врати назад, меѓутоа во еден момент ги отпушти рацете и падна директно врз ќебето.

За среќа, брзата реакција на соседите го спаси детето кое што помина без никакви повреди.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.