Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Подобрен имунитетот и се спасувате од вишокот килограми. Диетата со сушени сливи препорачува прием од 6 сушени сливи по порција, кои не го пречекуваат со околу 15 грама шеќерот фруктоза и гликоза и со околу 25 гр јаглехидрати.

Пример за мени за еден ден диета со сливи

Појадок: 6 сушени сливи, појадок: една свежа јаболка

Ручек: 6 сушени сливи, виршла и варено јајце

Ужина: повторете го ручекот

Вечера: чаша нискомаслен јогурт

Треба да потсетиме дека оваа диета се препорачува само за луѓе без никакви здравствени проблеми, па задолжително консултирајте се со лекар пред дa ја почнете да ја применувате.

За да биде можно поефикасна, пожелно е физичка активност од 15- 20 минути на ден. Оваа брза диета ќе ви помогне да симнете просек по еден килограм на ден. Ефектот ќе го засилите, ако редовно вежбате.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.