Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ако имате некој идол, ако посакувате да се зближите со некој, ако саката да воспоставите контакт со… Хороскопот советува.

Овен

Не им се спротивставувајте. Пробајте да го следите нивниот ритам!

Бик

Не се спротивставувајте на нивните идеи! Често канете ги на некое место да јадете заедно.

Близнаци

Однесувајте се меко со нив, постојано галете ги и бидете трпеливи! Тие секогаш ќе си останат мали деца.

Рак

Секогаш однесувајте се кон нив со почит. Направете да стекнат доверба и сигурност во вас. Пробајте да им го разберете начинот на мислење.

Лав

Соработувај со нив и обиди се да им го следиш брзиот ритам.

Девица

Поради тоа што ги сакаат деталите, покажете интерес кон оние детали, кои што обично не се забележуваат.

Вага

Доста себични се, па ако ги фалите и им покажувате дека ги цените ќе постигнете со нив сè што ќе посакате. Не ги критикувајте!

Шкорпија

Не им се спротивставувајте, дури и кога не се во право!

Стрелец

Придружете им се во авантурите! Во спротивно ќе бидете игнорирани.

Јарец

Внимавајте во комуникацијата со јарците! Држи дистанца додека тие не ти дозволат да се доближиш.

Водолија

Не ги критикувајте, а помагајте им да ги постигнат своите цели!

Риби

Учествувајте во дејностите кои ги извршуваат и помагајте им кога имаат проблеми.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.