Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ОВЕН

 

Овенот кога ќе се налути, нема шанси да не го забележите дека се налутил. Овновите лесно ја покажуваат лутината, а може да ги налути речиси сè. Тие се „бебињата“ во Зодијакот, па така и кога ќе се лути, ќе се однесуваат како „бебе“ и на цел глас ќе ја манифестираат својата лутина.

БИК

Ако еден Бик ви се налути, очекувајте тоа да трае. Можеби нема на глас да каже и да покаже, но секако долго ќе ја манифестира својата лутина. За нив се вели дека побрзо планината ќе се помести, отколку тие што ќе попуштат во инаетот и лутината.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се променлив воздух, а тоа значи дека и лутината им е променлива. Ја манифестираат преку кавга, зборови и употреба на навреда, никогаш со тепање или кршење. Лесно може да се налутат, но и брзо и лесно може да им помине.

РАК

Раковите ако сте ги налутиле,значи сте ги повредиле нивните емоции. Како и другите кардинални знаци, и Раковите јасно ќе ви покажат дека се лути. Нема да се двоумите со нив во поглед на тоа дали се лути или не.

ЛАВ

Лавовите се фиксен оган, а тоа значи дека лутината им е долготрајна, и секојпат кога ќе имаат можност да ве пецнат и да ви вратат, ќе го направат тоа. Нема да им помине брзо ни лесно.

ДЕВИЦА

Девиците се променлива земја, а тоа значи дека лесно и брзо им поминува лутината. Ќе заборават и за што се налутиле, а може и да не забележите дека се налутени.

ВАГА

Вагите ако се налутат ќе го покажат тоа со зборови, а често пати и со насмевка. Ова се најчудните од сите зодијачки знаци кога се налутени, затоа што секогаш ќе се двоумите со што точно ги навредивте, или ги налутивте.

СКОРПИЈА

Скорпиите никогаш нема да ја заборават причината што ги навредило или налутило, затоа што кај нив ќе се поврзе со емоциите. Не знам дали ќе ви кажат дека се налутени, но бидете сигурни дека ќе ги чекаат своите 5 минути за да ви вратат.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се променлив оган, а тоа значи дека ако се налутат ќе пламнат, но тоа нема да трае долго. Ако ги замуабетите околу нешто друго, ќе заборават и за причината и за навредата.

ЈАРЕЦ

Јарците кога се лути – лути се, иако може да не ви кажат зошто се налутиле. За нив се вели дека имаат долга и добра меморија, само затоа што планетата Сатурн владее со нив, а Сатурн се поврзува со времето и вечноста.

ВОДОЛИЈА

Водолиите често во разговорите делуваат како да се лути, иако не се, а ако навистина се налутат, тоа е нешто што трае. Нивните зборови ќе се стрели насочени против вас во текот на долг период.

РИБИ

Рибите се променлива вода, а тоа значи дека може да ги повредите нивните емоции, но нема да ви се лутат долго. Знаат да `страдаат` најмногу од сите знаци, и знаат да простуваат најлесно.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново