Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За да дознаете што ве очекува во љубовта од 1 до 7 овој месец според зодијачкиот знак, прочитајте во текстот.

Овен

Оваа недела за вас ќе биде романтика. Уживајте што е можно повеќе време со својот сакан човек. Патувајте, уживајте во забавата и романтични изненадувања еден кон друг. Ќе бидете расположени и за секс експерименти.

Оние од вас кои немаат половина до себе може да откријат дека нешто интересно во љубовен план се случува со нивен колега.

Бик

Љубовта е во воздухот! По петок, планетата на љубовта Венера ќе започне да се движи низ вашиот сектор на романтиката. Во оваа позиција ќе се задржи до 29 август. Ако сте осамени, имате големи шанси да сретнете некој кој ќе ву го заплени срцето. За оние од вас кои скоро го откриле својот партнер и сакаат да го претстават на своите блиски, сега е моментот.

Близнаци

Возбудлива недела ги очекува врзаните претставници на зодијачкиот знак. Ако сакате да ги споделите нешто со саканата, размислете добро зборови. Сега е времето да разговарате и да ги искажете своите радости, сомнежи, желби и стравови.

Генерално новиот месец започнува мирно за Близнаците или барем на љубовен план. Ако сте необврзани, не престанувајте да се огледувате крај вас. Судбината ви дава јасни сигнали.

Рак

По петок ќе имате можност да ja подобрите значително комуникацијата со сакана. Можно е да поразговарате za прашања поврзани со вашата врска, како и со вашите финансии. Најубавото е e дека ќе го најдете точниот тон на комуникација. Хармонијата меѓусебно само ќе ја направи вашата врска уште посилна и ќе ве натера да ја цените повеќе.

Лав

До крајот на неделава треба да ја следите во најголем дел планетата на љубовта Венера. Ако немате партнер до себе, ѕвездите ви обезбедиле добра можност да го промените тоа. На почетокот на неделава Венера ќе заземе перфектна позиција кон Уран. Можно е да се запознаете со интересна личност, која во други случаи не би ја забележале. Дајте ѝ шанса.

Девица

Неделата започнува мирно за вас, а на крајот ќе почувствувате позитивна промена во секторот на љубовта. Тоа е затоа што Венера ќе влезе во вашиот знак и ќе се задржи таму до 29 август.

Осамените претставници на зодијачкиот знак имаат шанса да сретнат некој кој ќе биде силно заробен од нивната личност. Оние од вас кои веќе се наоѓаат во врска, може да се радуваат на хармонијата со партнерот. Заслужувате да бидете среќни.

Вага

Возбудлива ќе биде првата недела и за родените во знакот на Хороскопскиот знак Вага. Вие и партнерот може да постигнете многу како во личен, така и во службен план. Ве очекуваат успеси! На крајот на неделава ќе се чувствувате повеќе поврзани на емоционално ниво. Испланирајте нешто убаво за викендите, било да е тоа патување или романтична вечера.

Скорпија

На крајот на неделава Венера ќе започне да се движи во вашиот сектор на пријателствата и социјалните контакти. Многу е важно да се сретнете со нови и интересни луѓе. Можно е да се појави некој посебен човек на забава или друг социјален настан.

Друга можност е помеѓу вас и близок пријател да се случи нешто интересно во љубовен план. Пуштете по течението и следете ги настаните.

Стрелец

Во вторник Марс ќе влезе во вашиот знак и ќе остане таму до 27 септември. За среќа неговата позиција нема да биде ретроградна, а ќе биде поволна кон знакот на Стрелец. Желбата за интимни моменти ќе се зголеми. Сега е време да се занесете во повеќе интимност, особено ако имате некој близок до себе.

Јарец

Ако вие и партнерот планирате купување на дом или пак да инвестирате во друг недвижен имот, оваа недела изгледа ветувачки за развој во оваа насока. Дејствувајте мудро и претпазливо. Оваа позитивна промена само ќе ве зближи. Не заборавајте да посветувате повеќе време во кое ќе останете насамо. Хармонијата во комуникацијата Ве поканува да разговарате, да споделувате, да сте сетат еден со друг.

Водолија

Венера, која ќе се одржи во вашиот знак до крајот на неделава, ќе ви помогне да уживате во хармонијата меѓу вас. Тоа е совршено време да се потсети на сакана колку значи за вас.

Од друга страна, тој или таа ќе ве воодушеви со позитивни вести поврзани со финансии . Може тоа да е покачување на платата или инвестиција која да донесе профит.

Риби

Животот ви со партнерот е на пат да се промени драстично. Дури и да има хармонија меѓу вас откако петок вашата врска ќе станат уште поубави и силни, благодарение на Венера. Оваа позитивна вибрација ќе се задржи до 29 август. Ако се наоѓате Необврзувачка сексуална врска, постои голема шанса вашата врска да се претворат во нешто посериозно.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново