Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Планетата на љубовта – Венера, ќе има силно влијание врз вашиот љубовен живот. Неговите позитивни вибрации ќе се почувствуваат до 10-ти февруари. Врски, романса, силни чувства … Ова е само дел од изненадувањата што таа ги подготвува за вас. Што ве очекува според зодијакот, погледнете го нашиот љубовен хороскоп.


Овен
Ако мислите дека вашиот партнер е вашиот најдобар пријател, вие сте навистина среќни во љубовта. Оваа недела ќе поминете повеќе време со вашата половина и ова ќе ви помогне да ги откриете. Без разлика дали сте долго време заедно или што туку ја започнавте вашата врска, ќе научите нешто ново за едни со други и ова ќе го подобри пламенот на љубовта. Ако сте одврзани, пријател може да ве запознае со една интересна личност.

Бик
Врзаните претставници на зодијакот ќе уживаат во чувството на длабочина во врската. Нивната љубов ќе биде непоколеблива. Тие ќе се чувствуваат поддржани од нивната љубов, но, исто така, ќе ја покажат својата загриженост за него. Вашата самодоверба преку љубовта исто така ќе ви помогне во вашата работа. Неврзаните ќи ги следат настаните околу нив и не брзаат.

Близнаци
Новата месечина ќе ја стимулира врската на врзаните Близнаци. Ќе имате можност да направите посериозни планови за вас двајцата. Независните претставници на зодијакот ќе можат да видат некоја интересна личност на хоризонтот. Но, немојте да се обидувате да го споредите со или со претходните партнери, тоа ќе биде невозможно. Оваа личност ќе се издвојува.

Рак
Револуција во љубовниот живот на рак! Ова ќе се случи поради непредвидливата Месечина и особено новата месечина што ќе влијае на вашиот партнерски сектор. Со вашата сакана, ќе имате можност да започнете нова димензија во одредена димензија на вашата љубовна врска. Но, бидете подготвени да покажете поголема флексибилност кон вашиот партнер додека се движите напред, бидејќи нема да има мали пречки.

Лав
Претставниците на Лавото очекуваат многу добри моменти во љубов, благодарение на Венера. Во средата, планетата ќе се пресели во зоната на врски и ќе остане во овој дел од табелата до 10-ти февруари. Ако наскоро наидете на една интересна личност, постои шанса дека односите да се развијат. Врзани Лавови ќе уживаат во слатка љубов.

Девица
Што се однесува до љубовниот живот на девиците, оваа недела тие ќе се чувствуваат како да се качуваат на тобогано! Новата месечина ќе има влијание врз нивниот романтичен сектор и ова ќе им помогне да ја задржат својата искра на љубов со некој кој ги заробил нивните срца.
Но, ако нема искри, забуните се исклучени. Меѓутоа, новата енергија се отвора за Девиците во љубов, бидете трпеливи.

Вага
Љубовта е во воздух, драги Ваги! Ако не сте во врска, оваа недела може да има промена во романтиката во вашиот живот. Венера ќе се пресели во вашиот љубовен сектор и ќе остане така до 10-ти февруари. Врзаните претставници на зодијакот ќе се чувствуваат како да се заљубуваат повторно, а некои ќе почнат да прават планови за бебе.

Шкорпија
Ако сте ја запознале оваа недела, можеби ќе сакате да го запознаете вашиот нов партнер со семејството. Невенчаните шкорпии ќе добијат предлог на пријател за ново времеа, не го отфрлајте. Тој или таа може да ви биде совршен партнер.

Стрелец
Ако сте во љубов, тогаш веста за вас е одлична! По среда, ќе забележите дека комуникацијата помеѓу вас и вашата сакана личност е значително подобрена. Ќе имате желба да споделувате, да направите витални финансиски одлуки за вашата врска. Оваа хармонија ќе остане се до 10-ти февруари.

Јарец
Што се однесува до љубовта, Јарецот ќе биде водечка фигура оваа недела. Новата месечина во вашиот карактер ќе ви помогне да ставите нов почеток во вашата врска.
Иако имате одлука за тоа како да се справите со одредени ситуации, вашиот сопружник можеби нема да го дели истото мислење. Комуникацијата е многу важна во решавањето на катаклизмите.

Водолија
Во средата, Венера, планета на љубовта и убавината, ќе влезе во вашиот знак и ќе останете во неа до 10-ти февруари. Како резултат на тоа, ќе забележите поголем магнетизам, без да треба да вложите посебни напори.
Претставниците на спротивниот пол ќе ве привлекуваат како пеперутка кон пламенот на свеќата. Бидете храбри и изразувајте ги вашите необичности, сега е време за подобрување на романтиката во врската.

Риба
Врзаните риби се многу веројатно да се чувствуваат уморни. За среќа, универзумот ќе ви даде шанса да уживате во моменти само со вашата сакана. Уживајте во приватноста, направите кратка пауза. Ако сте одврзани, размислете дали старите љубовни рани не ве спречуваат да го отворите своето срце за нова љубов. Размислете да разговарате со животниот партнер.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.