Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денот на вљубените е речиси овде, а ѕвездите веќе се местат за да им подарат незаборавни моменти на некои знаци. Овие хороскопски знаци ќе го имаат најдобриот Ден на вљубените, без разлика дали се во врска или не. Станува збор за Лав, Водолија и Риби. Рибите ќе ја активираат безусловната љубов на Венера, додека Водолијата ќе се осигури дека нејзината радост е раширена насекаде. Изворот на оваа радост ќе биде Лавот.

1. Лав
На Денот на вљубените, вие ќе бидете личноста што ја осветлува собата. Ќе сакате да ви биде јасно што точно правите таму – се фокусирате на ширење радост наместо да си го храните егото. Кажувајте шеги. Насмевнете се. Дајте многу прегратки и дозволете му на внатрешниот оган силно да заблеска. На вашето друштво му е потребна вашата страст и енергија за сите да продолжат да се движат напред во овие студени денови. Сезоната на Водолиите може да има непријатен ефект на оние кои не можат да ја поднесат зимата. Вие сте светлината која ги убедува сите за постоењето на сонцето.

2. Водолија
Февруарските температури можеби се смрзнувачки за другите знаци, но оваа сезона се истакнуваат вашите ментални способности. Ова е месецот кога ќе ја најдете вашата вистинска љубов и тоа најверојатно во личност која не сте очекувале. Сродните души доаѓаат во необично пакување, а ако не можете да ја видите вашата, не очајувајте. Сè ќе се открие кога ќе дојде време. Дури и ако сте сами за Денот на вљубените, знајте дека сè додека сте дел од универзумот, не сте навистина сами. Секое живо битие е поврзано со вас. Ова е сезоната кога ќе сфатите како да создадете трајна врска со целиот свет.

3 Риби
Вистинската љубов е вашиот животен пат. Тоа е нешто по што постојано трагате, водата во вашиот грал. На Денот на вљубените вашиот сад ќе биде полн со добри намери. Тоа е поради влијанието на Венера, а вашата задача е да ја ширите љубовта. Можете да правите вистински чуда кога сте расположени, а на овој 14-ти февруари ќе ги воодушевите вашите блиски со вашата сила и храброст. Можеби дури и самите ќе се изненадите. Љубовта ве прави храбри. Не плашете се да ризикувате. Без разлика дали оваа личност ќе биде вашата сродна душа, таа има кармичка лекција за вас која ќе ви помогне да ја ширите радоста. Сите треба да учат од вас.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.