Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dnevenhoroskop fin

Денеска, ние ќе можеме да ги контролираме повеќето од настаните ако сме доволно концентрирани. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Во попладневните часови, реализацијата на вашите намери ќе зависи целосно од вас. Во попладневните часови, ќе мора да се придржувате кон правила кои не ги одобрувате. Вашите товари ќе бидат повеќе од вообичаените.

Бик
Денес ќе има некои изненадувања, но тие ќе бидат убави. Можеби ќе треба да бидете лишени од некоја удобност, да го прекршите вашиот динамичен стереотип за колега или познаник. Направете го тоа, нема да жалите. Вашите напори ќе бидат високо ценети.

Близнаци
Почетокот на денот ќе е мирен, но настаните постепено ќе се згуснуваат, а вечерта може да ви е тешко да се справите со сето она што сте си го зацртале. Поминувајте време повремено и не правете премногу долги телефонски повици.

Рак
Бидете подготвени да прегледате многу информации, да ги класифицирате и да ја совладате најважната работа. Ситуацијата ќе биде динамична и ќе ви даде можност да ги покажете вашите достигнувања или да создадете ветувачки деловни контакти. Побарајте ги комплиментите скромно.

Лав
Некои настани ќе ги надминат претпоставките и над вашата контрола. Вам нема да ви биде пријатно, но сфаќајќи дека не сте во позиција да ја промените ситуацијата, во ваша корист ќе бидете смирени. Вашите деца или оние од блиските роднини ќе се обидат да го тестираат вашето ниво на трпеливост.

Девица
Делувајте со умерено темпо и бранете ги своите интереси. Вашите тешкотии ќе бидат поврзани со документацијата или поточно со погрешни податоци во документите со кои треба да работите. Можеби ќе треба да промените некои предуслови.

Вага
Не одложувајте ништо започнато, иако некои следни задачи може да се претстават како итни. Прегледајте ги деталите за нивната изведба пред да почнете да работите на нив. Ќе најдете празнини кои ќе ви заштедат напори за комбинирање на повеќе активности одеднаш.

Скорпија
Вашето расположение е нестабилно и нервозно. Со обидот да ги докажете вашите тврдења, можете да ги игнорирате правилата за добар тон. Вашите претерано искрени изјави може негативно да влијаат на вашата врска со блиски пријатели.

Стрелец
Разговорот со некој агент на “недвижности” ќе ве воодушеви. Совладајте ги емоциите и анализирајте го она што го слушате со повеќе прагматизам. Во моментов не е соодветно да се направат долгорочни инвестиции.

Јарец
Не е пожелно да се оди на пат, ако тоа не е потребно. Во случај да треба да патувате по некој чуден пат, потребно е време и да соберете доволно информации за можните потешкотии. Здравјето на роднина ќе предизвика вознемиреност.

Водолија
Со поволни околности, ќе дознаете која е слабоста на лицето кое претходно создало доста непријатни искуства. Вашиот спонтан одговор ќе биде одмазда. Размислете добро пред да предизвикате штета.

Риба
Луѓето во вашата вообичаена средина ќе бидат невообичаено активни и нетрпеливи. Секогаш произлегуваат несогласувања од кој било вид. Не се мешајте во професионалното, туку лично обидувајте се да направите шега

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.