Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horo fin

Понеделникот ќе биде динамичен и возбудлив ден. Некои од хороскопските знаци чекаат љубовни емоции, други заработувачка. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен

Ќе ви биде тешко да одлучувате за дел од вашите професионални задачи. Не брзајте, правете што можете да направите. Во раните попладневни часови ќе добиете совет за вистинската насока на дејствување. Воздржете се од сексуален контакт со лице што го познавате од неодамна.

Бик

Одговорете активно на дискусиите што се случуваат на работното место. Можеби не сте заинтересирани да ги знаете точните одговори однапред, но никој не треба да го знае тоа. Покажете го вашето присуство, за да не се обвинувате за мрзеливост и пасивност. За личните и особено љубовни врски, потпирајте се на вашата интуиција.
Близнаци

Може да добиете вести од далеку, поврзани со стара зделка, загрозена со прекин. Не паничете, мирно размислете за сите “за” и “против” и запомнете дека кога затворате врата, се отвора друга. Ако сте во врска, не мамете за разноврсност, вашата тајна ќе биде отркиена.

Рак

Апсолутно изненадувачки, може да добиете мала сума како бонус за досегашната работа или убав подарок. Не одбивајте, но не разговарајте со вашите колеги. Прифатете го како еден вид охрабрување и признание што треба да го заштитите. Ако сте закажале љубовен состанок, воздржете се од разговори што ја регулираат вашата врска.

Лав

Ќе ве доведат до комплицирана задача на помлад колега кој ќе побара помош. Не одбивајте, но не правете ништо “зад сцената”. Согласете се со вашиот шеф и побарајте официјална распределба на работата, што ќе се прикаже и во распределбата на платата. Некои факти лошо влијаат на вашето расположение, не го пренесувајте на вашиот сакан.

Девица

Покрај вообичаените активности на работното место, ќе се дискутираат и нови проекти. Акцентот ќе биде ставен на распределбата на функциите меѓу членовите на тимот. Не се премногу возбудени, денес ништо нема да добие конечна одлука. Ограничете ги контактите, дури и романтично.

Вага

На почетокот на денот, ќе се чувствувате малку расеан, ќе ви биде тешко да се вклучите во активности што бараат точност. Прегледајте ги незавршените задачи и побарајте нестандардни решенија за најтешките. Едвај ќе го достигнете крајниот резултат, но ќе го направивте првиот чекор. Воздржи се од какви било промени поврзани со љубовните работи.

Скорпија

Единствениот услов што треба да го исполните за она што треба да го направите е да задржите добра организација. Дистрибуирајте го вашето време оптимално помеѓу професионалните и семејни задачи. Со вторите, лесно можете да го исполните ако ги доведете вашите сакани и им верувате. Исто така, ќе има позитивно влијание врз односот со вашата сакана личност.

Стрелец

Вашите колеги ќе очекуваат да бидете активно вклучени во секоја активност што ја извршувате. Не ги разочарувајте, но не ги заборавајте вашите сопствени обврски. Побарајте дополнителни информации за решенија за кои не сте сигурни. Сè што ќе научите ќе ви биде корисно. Не одговарајте на навестување за нова љубовна врска.

Јарец

На почетокот на денот може да бидете изненадени од предлогот да се подготвите и да учествувате во трката или некоја трка за предмет што не е ваша професија. Не негирајте дека ќе биде позабавно од сериозна битка. Ќе се сретнете со нови луѓе во индустријата кои ќе ви бидат корисни во иднина. Ако сте неврзани, љубовната искра исто така може да заблеска.

Водолија

Сè што зависи од вашата лична иницијатива ќе се подобри и многу побрзо. Ако треба да учествувате во тимска работа, направете го тоа, но во втората половина од денот. Не очекувајте итни резултати, повеќе е важно колегите да не ве обвинуваат за пасивност и недостаток на интерес.

Риба

Време е да се придвижите кон идеи кои бараат повеќе време и напор. Како прв чекор можете да ги претставите во најчестите дискусии со вашиот шеф или деловни партнери. Вие ќе бидете заинтригирани од нив, и ќе се согласите со првичното финансирање. Ако сте имале љубовна врска со еден од учесниците, подобро е да се дистанцирате.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.