Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Претстои интересен ден во кој не треба само да се грижите за документи и пари. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Откако Уран ќе ве ослободи од прегратката, вашето расположение ќе добие романтична нијанса. Неодамнешен познаник ќе биде од особена важност. Тој ќе ви испрати повеќе од еден бизнис предлог денес, но е премногу рано да се дадат конечни заклучоци. Тоа ќе биде поврзано со резултатите од претходната активност.

Бик
Чекор напред ќе ги oднесе овој ден оние претставници на вашиот знак кои се заинтересирани за својот професионален напредок. Обидете се да ги одржувате аранжманите и да не доцните за вашите состаноци. Вашата финансиска состојба може да предизвика анксиозност, но ситуацијата не е толку лоша како што изгледа. Не се потпирајте на вашата интуиција.

Близнаци
Прецизно се занимавате со активности поврзани со планирање на кредити, подготовка за патување, документи за имот. Минута забавување може да ве чини многу. Ако сте почнале љубовна врска, откажете се од идејата за “прикажување на ликот”. Новите партнери ќе ви понудат соработка, не станувајте премногу ентузијасти.

Рак
Професионалните ангажмани ќе бидат повеќе од вообичаените, но ќе се справите со тешкотиите, кои и да се. Одговорете со насмевка на предизвиците ако сакате да го привлечете вниманието на другите и да ја обезбедите соработката. Бидете толерантни за грешките на новите колеги.

Лав
Првичната идеја може да била да понудите нов проект на дискусија, но во почетокот на денот ќе ви доверат итна задача со која треба да се справите до пладне. Не се исклучени технички тешкотии кои влијаат на финансиите. Попладне ќе можете да ги реализирате размислите и ќе добиете поддршка од личност која до неодамна не ве забележала.

Девица
Искуството денес може да се движи од смеа до солзи. Пријатните емоции ќе бидат поврзани со вашите професионални појави, а не толку пријатните со лични и семејни врски. Може да страдате од помали материјални загуби, но нема да бидат фатални.

Вага
Ќе ги постигнете своите цели благодарение на вашата необична енергија и иницијатива. Вие нема да имате доволно информации за да направите сериозни деловни одлуки, па затоа потпирајте се на вашата интуиција, а не “да се борите со ветерници”. Ако некој ви предизвика срцебиење, тогаш околностите ќе ви овозможат да се зближите.

Скорпија
Ќе има некои иновации поврзани со вашата работа. Може да ви биде понудена нова работа каде што социјалните и животните услови ќе бидат подобри, но финансиите ќе бидат понеповолни. Размислете за ефектот на вашата одлука во перспектива. Не мешајте деловни врски со лични, ќе ви биде жал.

Стрелец
Добрата вест ќе го поттикне расположението рано наутро, ќе ве поттикне со оптимизам и ќе го активирате вашето чувство за хумор. Дури и напорната работа ќе дојде и од прв пат. Дискутирајте ги во неформална средина параметрите на трансакции кои се во почетната фаза на развој.

Јарец
Вашата работа денес ќе биде претежно тимска работа и ќе треба да му го покажете на членовите колективното значење, Ќе ви треба забрзан одговор, и некој ќе се обидува да “ескивира”. Ефектот ќе биде двоен. Вашите резултати ќе бидат ценети и незаинтересираните лица ќе бидат отстранети од вашата патека.

Водолија
Ќе имате можност да ја следите вашата инспирација, да се справите со нешто ново, кое одамна демне во вашите мисли, но не ви се давало шанса да го започнете. Тоа ќе биде поврзано со стекнување нови знаења и само-подобрување. Ќе уживате во целата поддршка на вашата сакана личност, покажете дека ја ценат.

Риба
Професионалните врски ќе подлежат на некои промени. Ќе можете да ја проширите својата сфера на влијание и да ги стабилизирате своите позиции. Не се потпирајте на стандардни шеми за регулирање на вашите лични односи. Користете ги можностите на вашата фантазија.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен состав се донесоа следниве заклучоци:

  • За спроведувањето и реализацијата на препораките за ограничено движење на граѓаните на јавните места и во институциите, Општина Велес ќе ја известува јавноста преку официјалната интернет страница, преку официјалните социјални мрежи, како и преку електронските и пишани локални медиуми;
  • Поради неисправноста на водата во село Сопот за потребите на жителите од село Сопот, Општина Велес обезбедува достава на канистер со вода за техничка употреба и флаширана вода за пиење.

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Предложената мерка, Малиот пазар во „Нова населба”,
да остане затворен за работа, останува во сила;
- ЈКП „Дервен” да донесе Одлука во врска со работењето
на Градскиот пазар да работи секој ден, од 06:00 до
13:00 часот;
- Да се ограничи продажбата исклучиво само на
земјоделски производи (овошје, зеленчук и други
прехрамбени производи);
- Прехрамбените производи да бидат изложени на секоја
втора тезга во редот;
- Да се изврши оградување на паркинг просторот надвор
од пазарот, да не се дозволува продажба на производи;
- Да се регулира влегувањето и излегувањето на
посетителите во пазарот, со два влезови;
- Пред влезовите да се забележи влегувањето преку
двајца редари и да се внимава на физичикото
растојание при влегувањето;
- Задолжително носење на заштита опрема (маски и
ракавици) на продавачите;
- На влезовите да биде поставено средство за
дезинфицирање и маски за потребите на купувачите;
- Местото на продажба на производи од ист вид, се
утврдува од раководителот на ЈП Пазари при
доделувањето на тезгата за продажба;
- ЈКП „Дервен” се задолжува преку јасно видливо
известување до граѓаните да го определи
времетраењето на задржување на купувачот во пазарот;

- По препораки на Светската Здравствена Организација
(СЗО) ЈКП „Дервен” од денес врши зголемување на
нивото на хлор во водоснабдителниот систем по 0,5 ml/L
милиграми на литар резидуален хлор во градскиот
водоснабдителен систем;
- Согласно Оперативниот план за дезинфицирање се
задолжува ЈКП „Дервен” да спроведе дезинфицирање на
на детските забавни паркови, спортските терени,
патеката околу езерото „Младост” и други јавни
површини во градот.

 

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Се задолжуваат мобилните тимови на МВР – СВР Велес
на двата пунктови при влезот во град Велес, одредени
на улиците „Вардарска” и „Димитар Влахов”, да вршат
редовна контрола на физичката состојба на учесниците
во сообраќајот, како и дезинфенкција на возилата;
- Се задолжува МВР – СВР Велес да одреди тимови кои
ќе вршат контрола на движењето на граѓаните кон езеро
„Младост”;
- МВР одредува една патрола со двајца униформирани
полицајци за воведување на ред на влезовите на
пазарот.

 

veles

Општина Велес ја известува јавноста дека на четвртата
седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување, која
се одржа на 23 март 2020 година (понеделник) во проширен
состав се донесоа следниве заклучоци:
- Се упатуваат управителите на згради, претседателите
или претставници на куќните совети на станбените
згради, да стапат во контакт со Центарот за јавно здравје
со цел добивање конкретни информации за начинот на
употреба на средства за дезинфицирање на зедничките
простории, телефон за контакт: 078 246 729.

 

 

 

 
   
   
   
   

Најново