Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

biznishoroskop fin

Овен: Добри можности

На почетокот на годината овенот ќе има значаен напредок во кариерата. Ќе му се отвораат врати за многу нови можности. Сепак припадниците на овој знак мора да внимаваат да не се вплеткуваат во дејствија кои се граничат со етичноста и неморалот. Напредокот има цена, ама не треба да се ризикува се. Треба да се фокусирате и да се посветите. Ако сте бизнисмен во 2020 ќе мора да работите малку потешко за да зграпчите некоја поголема зделка. А овните годинава ќе имаат таква можност. Движењето на Сатурн во единаесеттата куќа ќе помогне да постигнат повеќе златни можности за поголем профит и да се воспостави деловна активност со поголемо влијание. Исто така, од 29 јуни Марс влегува во свој знак, што значи дека ќе ги одржува прилично енергични и активни.

Бик: Креативни и профитабилни

На професионално поле, бикот ќе доминира со својата креативност. Според хороскопот за кариерата на овој знак за 2020, неговите идеи и предлози ќе бидат основа на напредокот. Додека Венера се движи кон втората куќа, парите ќе го пронајдат патот до прагот на припадниците на овој знак. Почнуваат да се отвораат понови патишта и се чини дека се опкружени со профитабилни идеи кои доведуваат до малку екстра профит! Според она што е предвидено во вашиот бизнис-хороскоп, по 23 март, може да се најдете зафатени во вашето занимање, да присуствувате на состаноци и да ги исполнувате роковите. Бикот ќе биде како пчела!

Близнаци: Предизвици

Јупитер, Сатурн и Меркур минуваат низ Јарец и се движат кон вашиот знак. Паралелните движења на овие планети гарантира нови предизвици во кариерата на Близнаците во 2020 година. Позициите на планетата во почетокот може да изгледаат некооперативни, но тоа не значи дека се е изгубено. Со напорна работа и фокус тешките времиња ќе бидат надминати. Не треба да бидете разочарани, но научете да го канализирате тој незадоволство и да започнете да работите кон подобрување на самите себе и да ги подобрите своите вештини за подобрување на вашите перформанси.

Рак: Не се откажувајте ако е тешко

Според хороскопот за кариера на рак за 2020 година, годината не започнува точно како што би очекувале. Планетарната позиција не е многу во поддршка на почетокот на годината. Луѓето припадници на овој знак можеби тешко ќе се концентрираат на својата работа. Тешкотијата во извршувањето на задачите е сосема можно. Додека Сатурн влегува во Водолија од 23 март, ќе треба да внимавате сами. Не треба да бидете иритирани кога работите не одат според планираното. Вашиот хороскоп за деловни активности вели ништо не може да се постигне со немирен ум, затоа одржувајте смиреност во секое време и обидете се да пронајдете решение, наместо да се фрустрирате. Плимата на разочарување ќе се спушти, но не смеете лесно да се откажувате.

Лав: Избегнувајте конфликти

Планетарната позиција на почетокот на месецот покажува дека ќе се соочите со некои предизвици на професионално поле. Незавршените проекти може да се соберат, што може да бара повеќе време од вас. Можеби ќе терба и да поминувате ноќи за да постигнете се. Според астролошките позиции во вашиот хороскоп за кариера за 2020 година, можеби ќе бидете под притисок до одреден степен, избегнувајте влегување во конфликт со колегите или постарите лица. Ова може да влијае на вашата работа. Се додека останувате фокусирани и ги одржувате своите цели јасни, не треба да има никаков проблем. Вашиот хороскоп за кариера вели дека, ако некогаш чувствувате премногу стрес треба да се одморите и да дишите.

Девица: Ова е ваша година

Оние што водат сопствен бизнис годинава ќе имаат среќа! Девиците ќе имаат профитабилна година и нема да треба да се грижат за ништо. Ќе ви бидат наклонети големите зделки и ќе заработувате. Оваа година се чини дека е крајно дарежлива за вас. Позициите на планетите како да ќе прават магија за вас. Сега се што е потребно е вие да ја подобрите вашата репутација како чесна и доверлива деловна личност. Фокусирајте се и вашите клиенти нека се вашиот крал. Работите да ги задоволите нив. Откако ќе се доближите ништо не може да ви застане на патот.

Вага: Изгледи за раст

И досега вашите проекти изгледаа ветувачки, а вашите колеги се импресионирани од вас. Предвидувањата за припадниците на овој хороскопски знак се дека во 2020 година ќе се случат едни од најдобрите фази во вашиот живот. Бидете постојано охрабрени, имате уште поголеми изгледи за раст. Можеби ќе добиете профитабилна понуда од некаде или дури и ќе добиете неочекувано високо покачување исто така. Нема да ви наштети ако размислите да ја напуштите работата и да добиете друга заслужена. Одлуките кои ќе ги донесете во овој период, а се поврзани со работата, ќе се покажат како плодни и секако за нив нема да зажалите.

Шкорпија: Успешна година

Планетата Марс која е владетел на вашиот знак, влегува во овен од 29 јуни. Според хороскопот за кариера, за овој знак, ова влијание на Марс на вашиот знак ќе му биде доста среќно. Сепак за време на транзицијата ќе има и подеми и падови за бизнисмените. Тие треба да бидат внимателни во врска со нивните постапки. На бизнисмените им се советува внимателно да трошат пари и да не се занимаваат со ризични активности. Сепак ви следува една исклучително успешна година, искористете ги сите можности кои ви се нудат. Вие тоа го умеете!

Стрелец: Без стрес

Работите им изгледаат прекрасно во кариерата на припадниците на овој знак. Сепак, не сите ќе бидат одлични. Рутинската работа може да и биде и бурна. Ќе имате некои пречки кои ќе ви стојат на патот. Работните професионалци можеби ќе треба да работат прекувремено за да ги исполнат задачите и да ги запазат роковите. Според анализата на предвидувањата за хороскопот за овој знак, бизнисмените треба да одржуваат залихи, но и да ги негуваат односите со клиентите. Сето тоа звучи малку страшно и фрустрирачки, но, запомнете, мора да ги правите работите со најголем ентузијазам. Енергетските луѓе се чини дека се најмалку стресни лица.

Јарец: Без поголеми придобивки

Имате се помалку заштеди и ова треба да ве загрижува. Јарците во 2020 година треба да се темпераментно коректни и да имаат трпеливост. Движењето на Сатурн во втората куќа носи мудрост која ќе донесе корист при справувањето со финансиите. Рутински ќе бидете поорганизирани, но сепак не се предвидени големи финансиски придобивки во годината за вас. Околу средината на мај, советите се, да се воздржите од преземање какви било ризични или важни финансиски одлуки ако сакате да ја издржите вашата силна монетарна позиција.

Водолија: Унапредување

За Водолијата втората половина од годината ќе биде поперспективна. Луѓето ориентирани кон кариера ќе се чувствуваат среќни оти ќе бидат унапредени на повисока позиција, а тоа ќе им донесе и поголема плата. Бизнисмените, од друга страна, ќе бидат среќни што ќе постигнат долгорочен профитабилен договор со клиент со висока вредност. Периодот од јули до крајот на годината, според тоа, се чини дека е многу поддржувачки за да го постигнете посакуваното ниво на напредок во вашите професионални потфати.

Риби: Да работите дење и ноќе

Деловните лица од овој знак можеби ќе треба да работат дење и ноќе за да постигнат важен договор на кој работат подолго време. Оваа зделка ќе ви го смени текот на настаните Работните професионалци кои бараат промена ќе имаат одлични можности за тоа на почетокот на годината. Овој период може да доведе до соодветна или подобра можност за кариера од сегашната. Периодот од јули до средината на декември ќе биде подеднакво примамлив и ќе ви предизвика промена. Ќе имате можност за напредок.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново