Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Наоѓање на место за паркирање е едно од најпознатите досадни предизвици при возењето во голем град. Апликацијата Google Maps ќе се обидува да им помага на возачите, Со тоа што ќе им покажува каде има слободно место за паркирање во нивниот регион.

Услугата се тестира во 25 градови во САД од јануари годинава. Google пријави дека таа веќе почнува да влегува и во градови во други држави. Таа веќе е достапна во нови 25 градови во неколку земји.

Повеќето градови се во Европа: Аликанте, Амстердам, Копенхаген, Барселона, Келн, Дармштат, Дизелдорф, Лондон, Мадрид, Малага, Манчестер, Милано, Москва, Минхен, Париз, Прага, Рим, Стокхолм, Штутгарт, Валенсија.

Меѓу останатите градови се уште Монтреал, Рио де Жанеиро, Сао Паоло, Торонто и Ванкувер.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.