Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

facebook fin

Facebook се сопственици на најголемата социјална мрежа на Интернет, но исто така и на популарните апликации како што се Messenger, Instagram и WhatsApp. Компанијата веќе го револуционизира начинот на кој комуницираме и споделуваме содржини со најблиските, а сега дознаваме за нивниот следен интересен проект. Со месеци, софтверските инженери на Facebook работат на иновативна платформа чие кодно име е LOL и е дизајнирана целосно за тинејџерите и најмладата публика.

Всушност, Facebook LOL е „фид“ за споделување на кратки клипови и анимации. Содржината на платформата ќе биде поделена на различни секции како „For You“, „Animals“, „Fails“, „Pranks“ и други. Во прилог на клипови, поставени од корисниците, Facebook ќе покажуваат и специјално избрани видеа од најпопуларните страници на социјалната мрежа. Во моментов, LOL е во бета фаза на развој, а пристап до платформата имаат околу 100 доброволци, објави „ТекКранч“

Желбата на компанијата е да ја претвори LOL во претпочитана платформа за откривање на забавна содржина на интернет за адолесцентите. На овој начин најмладите корисници би поминувале повеќе време во своите профили и ќе ги ангажираат своите пријатели да споделуваат повеќе клипови и да се поактивни во социјалната мрежа. Facebook LOL ќе користи специјални алгоритми кои истовремено ќе покажуваат видео материјали одбрани специјално за секој профил, но и клипови, кои се многу сакани од другите корисници.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.