Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Британскиот дизајнер Кристофер Кејн на Модната недела во Лондон ја претстави својата нова есенска колекција обувки, а вниманието на публиката го привлекоа гумените патики на штикла.

Кејн е познат по своите чудни и екстравагантни модели обувки. Тој прв ги воведе гумените сандалки со висок ѓон во светот на дизајнерската мода, иако многумина идејата и ја припишуваат на модната куќа Balenciaga.

Британецот за новата колекција се одлучи да експериментира со патики чии ѓонови ги претвори во штикли. Задниот дел на сите модели ги замени со предимензиониран федер кој го намалува притисокот од одењето, пишува Elle.

Секој модел од предната страна е украсен со бисери, перли, цветчиња… Модните критичари сметаат дека се наследнички на гумените сандалки кои беа распродадени пред да бидат пуштени во продажба.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.