Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svinjce fin

Очекуваната 2019 година е извонредна година од астролошка гледна точка. Она што нè прави толку возбудени е тоа што боите во внатрешноста, облеката, додатоците, ќе ни донесат повеќе радост и среќа. Секој од 12-те кинески ликови ги имаат своите среќни бои за 2019 година, а на 5 февруари официјално ќе ја примиме новата кинеска година, која ќе биде под влијание на кафеавата свиња.

Погледнете кои се тие.

Стаорец (1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 година на раѓање) розова, сина, бела, беж.

Бик (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009) жолта, зелена, црвена, црна.

Тигар (1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010), црвена, бела, беж, сина, виолетова.

Зајак (1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) жолта, портокалова, зелена, бела.

Змеј (1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012) розова, бела, сина.

Змија (1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013) црвена, зелена, кафеава, црна.

Коњ (1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014) розова, бела, црвена, црна.

Коза (1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015) сина, црвена, жолто-зелена.

Мајмун (1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016) жолта, розова, бела, сина.

Петел (1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017) портокалова, сина, розова, црна.

Куче (1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018) розова, беж, сина, зелена.

Свиња (1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019) жолта, црвена, бела, црна, сина.

Кои се симболите на индивидуалните бои?

Црвено – Бојата на љубовта, страста, плодноста и моќта.

Сино-зелена – Комбинација за семејна среќа.

Жолта, златна – Да се привлече богатство, изобилство, вклучително и на здрав начин.

Виолетова – Привлекува богатство.

Црна и Сина – Со цел да бидете успешни во работата, финансиите.

Бела, сребрена – За обнова, нов почеток, позитивна промена во животот, внатрешна хармонија, нова љубов.

Портокалово, жолто – За позитивно расположение и енергија, отстранете ја тагата.

Розова – За мир и хармонија.

Кафена – Сигурност, безбедност и стабилност.

Беж – смиреност.

Запомнете, од првиот ден од 2019 година, да додадете бои во некоја форма во вашиот секојдневен живот.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.