Крушката е едно од најдобрите овошја и она што е најдобро достапни се преку цела година. Во себе содржат калциум,железо,магнезиум,фосфор,цинк,бакар,манган,флуорид,витамин Ц и сл.

Ако косата ви е сува и оштетена но не сакате да ја скратите,одењето  на фризер можете да го доложите со помош на едноставна маска за заздравување на косата.

Вештачките трепки се совршен избор за свечени моменти или за луда забава, но ако не знаете кои најдобро ви стојат на обликот на очите, може да постигнете и спротивен ефект. За да ви помогнеме да ги изберете совршените трепки, направивме список на правила.

Вашата боја на коса одредува каков мејкап треба да користите, а за да ги искористите предностите кои ви ги нуди косата, ние ќе ви понудиме неколку совети.

Секоја жена сака да има убави нокти на рацете. Меѓутоа,често с случува да не можете да доќекате да пораснат доволно за да ги формирате по сопствена желба. Во продолжение прочитајте неколку совети кои ќе ви помогнат вашите нокти да растат побрзо и да бидат поцврсти.

Со доаѓање на сончевите денови време е во вашата козметичка чанта задолжително да се најде и бронзер. Ви доенсуваме неколку совети со кои ќе извлечете најдобро од овој козметички производ.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново