Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ова веројатно е наједноставниот начин да го изгубите оној упорен вишок од неколку килограми…

Доколку сакате да ослабите за кратко време без напорни диети, консумирајте го овој напиток.

Потребно ви е:

– 60 гр магдонос
– 1 лимон
– 2,3 дл вода

Подготовка:

Исецкајте го магдоносот и исцедете сок од лимонот. Ставете ги овие две состојки во чаша и прелијте ги со вода. Пијте го напитокот наутро на празен стомак и тоа само пет дена, а потоа направете пауза од десет дена.

Овој напиток го забрзува согорувањето на калории, а на организмот му обезбедува витамини и минерали. Магдоносот го поправа варењето и му помага на организмот да го исфрли вишокот течности, па така ја елиминира и надуеноста.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.