Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

limonada fin

Лимонот е намирница која важи за вистински подарок од природата, најмногу поради детоксирачките својства и големата количина витамин Ц.

Од друга страна, чиа семето ја враќа енергијата на телото и го подобрува имунитетот. Тоа е богато со омега 3 масни киселини, а исто така не содржи ниту трага глутен.
Комбинацијата на лимон и чиа семе важи за сосема природен енергетски пијалак, кој во исто време ќе ви помогне да се ослободите од насобраните отрови во телото.

Потребни ви се:
Една шолја вода
Еден исцеден лимон
Една лажичка јаворов сируп
Една лажичка чиа семе

Сите состојки треба да ги измешате и да оставите да отстојат најмалку 10 минути, а може и подолго, околу еден до два часа. Потоа, уживајте во природниот енергетски пијалак.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново