Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kompir fin

Оваа диета не може да биде траен начин на исхрана и токму поради тоа трае само три дена. Со нејзина помош ќе го поттикнете телото да го забрза метаболизмот и да се ослободите од насобраните штетни материи, особено ако во изминатиот период сте јаделе потешка храна, се чувствувате тешко или само ви е потребно да го одморите организмот.

Прв ден

Појадок: Еден варен компир и една чаша јогурт
Ручек: Два варени компира и една чаша јогурт
Вечера: Две чаши јогурт

Втор ден
Појадок: Една чаша јогурт
Ручек: Два варени компира и една чаша јогурт
Вечера: Еден варен компир и една чаша јогурт

Трет ден
Појадок: Еден варен компир
Ручек: Еден варен компир и една чаша јогурт
Вечера: Една чаша јогурт

Важно е да знаете дека не треба да користите сол, а компирот да го јадете пржен или печен. По овие три дена ќе забележите дека веќе се чувствувате полесно, а и апетитот ви е исконтролиран.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново