Велешкиот афористичар „Коки“ со шест нови афоризми 😀

Објавено на 20 јуни, 2022 во 10:25

Овој понеделник повторно го започнуваме со насмевка благодарение на велешкиот афористичар Никола Бошков „Коки“. Уживајте во новите шест афоризми и во коментар пишете го вашиот омилен. 😀

-Денес многу полесно ќе забележите „летечка“ чинија ,отколку … полна.😄

-Постојат политичари кои со својата неукост и ароганција, можат да му нанесат главоболка дури и на аналгинот.😀

-Дојде еден добро поткован и таа ги дигна нозете.😄

-Љубовта дури со староста прогледува, но тогаш, за жал, нема што да се види.🤣

-Во темнината жената го прашува својот ќелав маж: дали си ја симнал капата или…гаќите.😀

-Тој постојано ги пополнуваше тикетите во обложувалниците и не беше лош прогнозер: единствено не можеше да погоди … кој му ја пополнува-сопругата.😄

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.